Padomes un revīzijas


Padomes kandidāti (uz 3 gadiem).

 

Mārīte Krūze uzauga Ņujorkā un Ņūdžersijā, kur viņas latvietības pamati tika veidoti ģimenē, latviešu draudzes baznīcā un skolā.  Mārīte ir GVV absolvente un vairākus gadus bijusi Īkšķīšu nometnes vadītāja Katskiļos. Savu profesionalo mūžu viņa ir pavadījusi Meinas štata skolās strādājot par skolotāju bērniem ar īpašām vajadzībām.  Mārītei piemīt izdoma un labas organizatores spējas. Dzīvojot tālu no latviešu centriem viņa pie sevis noorganizē latviskus Jāņus, Ziemassvēkus un latviešu grāmatu klubu. 2019. gadā, ievērojamā amerikāņu valodas skolā, Mārītes vadībā tika noorganizēts Latvian Cultural Dinner pasākums, kas iepazīstināja ar latviešu kultūras dažādiem aspektiem. 

 

Renāte Kenney uzauga Latvijā. Studiju gados Rīgā, kopā ar draugiem un domubiedriem, dibināja folkloras kopu “Grodi” un darbojās folkloras draugu kopā “Skandinieki”, mācīja latviešu valodu Minsteres Latviešu ģimnāzijas jaunākajām klasēm un vijoli Smiltenes mūzikas skolā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, strādāja ASV vēstniecībā Rīgā, izviedojot pirmās kultūras un izglītības apmaiņas programmas starp ASV un Latviju; organizējusi UNDP un Eiropas Komisijas starptautiskās konferences. Iepriekš darbojusies Latviešu Fonda padomē kā projektu lietvede. Nedēļas nogalēs palīdz Bostonas Latviešu skolā, kuru beiguši viņas un vīra Jim bērni Aleksis, Niks un Žaklīna.

 

 

Rita Grendze ir māksliniece, kas veido skulptūras un nepastāvīgas instalācijas. Viņa ir dzimusi Kanādā, bet uzaugusi Klīvlandē, tās latviešu sabiedrības sirsnīgajā azotē. Studējusi tekstilmākslu, iegūstot bakalaura grādu Cleveland Institute of Art, vēlāk arī maģistra grādu Cranbrook Academy of Art. Kaut ar vīru Andri ir dzīvojusi Rīgā, Ņujorkā un Ņūdžersijā, kopš 2001. gada ar ģimeni dzīvo mazpilsētā pie Čikāgas. 2017. gadā viņa saņēma LF Mazā projekta finansējumu savai instalācijai “Simts raksti tiem, kas meklē gaismu” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.  Rita gribētu palīdzēt citiem radošiem tautiešiem īstenot savas oriģinālās idejas.

 

Revīzijas komisijas kandidāti (uz vienu gadu).

 

Andrejs Dumpis uzauga Čikāgā, kur viņš apmeklēja latviešu skolu un bija aktīvs skautu dalībieks. GVV beidzis 1976. gadā, un pēc tam studējis Ohio State Universitātē. Spēlējis OSU voleja komandā, kurā toreiz bija vairāki latvieši. Pēc studiju beigšanas strādāja Kalifornijā kā grāmatvedis bankā.  20 gadus dzīvoja Kalamazū, MI, kur strādāja lielā uzņēmumā kā Executive Vice President – CFO, un tad četrus gadus kā Garezera administrators. 2014. gadā Andrejs atkal pārvācās uz Dienvidkaliforniju, kur viņš strādā Green Dot Corporation.

 

 

Laura Ramanis sakarā ar savu darbu, ir dzīvojusi vairākos latviešu centros ASV un brīvdienās pavadījusi daudz vasaru Gaŗezerā. Uzaugusi Indianapolē, mācījusies latviešu skolā, dejojusi tautas dejas, pabeigusi Gaŗezera Vasaras vidusskolu, strādājusi divas vasaras Gaŗezerā un ieguvusi bakalaura grādu (B.S. Marketing) Indiānas Universitātē. Iesāka darba gaitas Losandželosā, tad pārcēlās uz Čikāgu, un abās pilsētās piedalījās tautas deju kopās. Pārcēlās un Indianapoli, tad Cincinati, vadot vietējos birojus konsultācijas firmai Mercer, un tajā laikā sāka mācīt latviešu skolā. Tad kļuva par vadītāju Mercer Mineapoles birojā, strādāju kā skolotāja latviešu skolā, kā arī pieņēma Latvijas Goda konsula amatu Minesotas štatā. Savā termiņā, sarunāja Latvijas vēstnieka satikšanos ar uzņēmējiem Minesotā, un vadīja Latvijas valsts vēlešanu iecirkni Mineapolē. Ar firmu pārcēlās uz Bostonu, lai vadītu Jaunanglijas reģionu. Tur strādāja par skolotāju latviešu skolā, aktīvi piedalījās vietējos latviešu pasākumos, un iepazinās ar skaisto Katskiļu nometni austrumkrastā. Patreiz dzivo Sanfrancisko un strādā kā Chief Operating Officer firmā Newport Group, kas nodarbojas ar pensiju fondu administrāciju.

 

 

Diāna Kārkliņa dzimusi un uzaugusi ASV, Ohaijo štatā, pilsētās, kurās pamatā nebija latviešu sabiedrības. Latviešu saknes, mācības un iedvesmu Diāna ieguva no vecākiem un vecvecākiem.  Māte, Biruta Abula, bija aktīva vairākos latviešu sabiedriskajos darbos, tajā skaitā arī kā Latviešu Fonda priekšsēde.  Vasaras Diāna pavadīja Garezerā, kur viņa beidza Gaŗezera vasaras vidusskolu un arī strādāja kā audzinātāja.  Augstāko izglītību ieguva Rietumu Mičigānas Universitātē ar bakalaura grādu (B.S. Computer Science), kur viņa arī piedalījās latviešu kursos Latviešu studiju centrā.  Darba gaitas iesāka Čikāgā, kur piedalījās tautas deju kopā “Dzelmieši”.  1994. gadā Diāna apprecējās un pārvācās uz Kalamazū, kur uzsāka darbu Kellogg kompānijā, strādāja Kalamazū latviešu skolā, kā arī bija skolas pārzine un latviskā vidē izaudzināja divus bērnus. Diāna patreiz strādā Kellogg kompānijā kā Vice President, Information Technology, Global Demand and Enterprise Architecture.