Projekti 1970-2020


111984

LF20M03 Bostonas Baltijas Filmu Festivāls 2020
09.04.2020


Projekta apraksts: 2020.g. oktobrī Bostonā, Paramount centrā risināsies trešais Batijas filmu festivāls, kurā tiks izrādītas 3-4 filmas no katras valsts, aicināsim filmu veidotājus piedalīties paneļdiskusijā. Filmas tiek izvēlētas, lai parādītu Baltijas valstis no dažādiem aspektiem, radot ieskatu mūsu kultūrā, vēsturē, vērtībās, padarot tās atpazīstamākas un saprotamākas amerikāņu skatītājam, priecējot Bostonas Baltiešu kopienu. Paramount telpās tiks rīkota pieņemšana, kur apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja socializēties ar filmu veidotājiem nepiespiestā gaisotnē. 

Festivāla aizsākumi meklējami 2018. gadā, Baltijas valstu simtgades svinību ietvaros. Sakarā ar pozitīvu atsauksmi no skatītājiem, filmu komiteja pieņēma lēmumu festivālu turpināt ikgadēji, šoreiz ALTS paspārnē, kā rezultātā 2019.g. rudenī norisinājās otrais Bostonas Baltijas Filmu Festivāls. To apmeklēja 540 skatītāju 9 filmu seansos, atklāšanas pieņemšanā, kā arī paneļdiskusijā ar filmu veidotājiem, Sandras Kronītes - Sīpolas vadībā.

Projekta mērķi: Ne visi Amerikā dzīvojošie latvieši regulāri brauc uz Latviju un arī tiem, kuri to dara, ne vienmēr ir iespējams iepazīties ar latviešu kino. Baltijas filmu festivāls rada  iespēju tautiešiem svešumā baudīt jaunākās filmas latviešu valodā uz lielā ekrāna, pašā pilsētas centrā, satikties ar filmu veidotājiem, uzzināt vairāk par filmu industriju Latvijā un parējās Baltijas valstīs. Šis festivāls nes Baltijas valstu vārdu pasaulē. Filmu komitejas pārstāvji ir vienoti pārliecībā, ka ar kino starpniecību var radīt ieskatu mūsu valstu kultūrā, vēsturē un vērtībās, kā arī padarīt Baltijas valstis atpazīstamākas un saprotamākas amerikāņu skatītājam. Visas filmas tiks rādītas ar subtitriem angļu valodā, tādā veidā radot iespēju tās baudīt plašai publikai. Tā kā ir paredzēts rādīt ļoti dažāda profila filmas, katrs festivāla apmeklētājs atradīs filmas savai gaumei un interesēm.

LF finansējums:  $2,000.00 (Filmu programmu izdrukas izmaksas: $200.00 Reklāmas izdevumi Facebook, Boston.com: $300.00

Lielizmēra festivāla plakāts kinoteātra logam: $80.00 20 festivāla plakāti sabiedriskām vietām: $400.00  Step-and-repeat sponsoru siena$120.00

Filmu izrādīšanas maksa: $900.00)

Projektu piesaka: Aija Dreimane - Holohan

 
      Atpakaļ