Jaunumi

Jaunumi


ASV un Kanādā iespējams noskatīties LF atbalstīto filmu "Dvēseļu putenis".
14.01.2021

Vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” (“Bilzzard of souls”) tiek demonstrēta vairāk nekā 20 virtuālajos kinoteātros ASV un Kanādā. Līdztekus, filma turpina dalību prestižajā Amerikas kinoakadēmijas balvas ”Oscars” sacensībā jeb Oscars race kategorijā “Labākā ārzemju filma”.

Lasīt vairāk ...


1. janvārī sācies Latviešu Fonda projektu konkurss.
01.01.2021

Latviešu Fonds (LF) aicina māksliniekus, mūziķus, rakstniekus, pētniekus un citus radošus ļaudis, pieteikt savu projektu Latviešu Fonda atbalstam.

Lasīt vairāk ...


Austras stunda - LF virtuālās sarunas video ieraksts
28.12.2020

Paldies, ka bijāt kopā ar mums 27. decembrī pirmajā Austras stundas pasākumā! Mēs esam tik bagāti ar dalībniekiem, talantīgiem cilvēkiem un interesantiem projektiem. Ja vēlaties vēlreiz paciemoties Austras stundā, vai, ja nepaspējāt mums pievienoties, tad dodam iespēju noskatīties video un aicinām dalīties ar jūsu draugiem un citiem interesentiem.

Lasīt vairāk ...


"Austras stunda" - LF virtuālās sarunas
19.12.2020

27. decembrī plkst. 1:00 pēc ASV austrumkrasta laika tiksimies pirmajās Latviešu Fonda virtuālajās sarunās, kurās piedalīsies Baņuta Rubesa, Laila Milevska, Krista Svalbonas, Lūkass Milevskis un Imanta Nīgale. Sarunas vadīs Raimonds Baumans. Pievienoties ar Zoom https://us02web.zoom.us/j/89306411053 vai Facebook Live.

Lasīt vairāk ...


Latviešu FondaGrammas
18.12.2020

Lasīt vairāk ...


Lasiet LF 2020. gada Rudens apkārtrkastu!
29.11.2020

Jaunākajā apkārtrakstā lasiet par LF pilnsapulci, Bieriņa piemiņas fonda laureātēm Lauru Adleri un Sandru Kronīti - Sīpolu, LF zīmola rašanās vēsturi un daudz ko citu.

Lasīt vairāk ...


Latviešu Fonda 2020. gada virtuālā pilnsapulce
01.10.2020

Latviešu Fonda pilnsapulcē bijām paredzējuši tikties Hamiltonā, Kanādā. Ņemot vērā apstākļus kādi patreiz valda pasaulē, ceļošanas aizliegumus un arī to, ka mums visiem ir jāturpina būt piesardzīgiem un atbildīgiem, LF padome ir nolēma rīkot virtuālu pilnsapulci, kuru noturēja Zoom platformā.

Lasīt vairāk ...


Pateicamies par atbalstu 2020. gada Īpašai akcijai!
19.09.2020

Lasīt vairāk ...


2020. gada projektu konkursā atbalstītie projekti
25.08.2020

Lasīt vairāk ...


LF20L11 Rokgrupas “Akacis” diskogrāfijas remāsterēšana un video arhīva restaurācija” - 2020. gada atbalstītais projekts
15.04.2020

Projekta mērķis ir apkopot, restaurēt un padarīt pieejamus plašākai publikai Akača audioierakstus un video arhīvu materiālus. Grupas daiļrade pārsniedz 170 dziesmu ierakstus, kas ir gan izdotas vinilplatēs, kasetēs un CD, gan arī profe-sionāli ierakstītas, bet līdz šim nepublicētas. . Ir iecerēts arī restaurēt un apstrādāt video arhīvu materiālus ar Akača kon-certiem Latvijā un ASV.

Lasīt vairāk ...


LF20L02 Lasi! Dziedi! Macies! Latviesu tautasdziesmu animacija filmas un karaoke ieraksti Youtube
15.04.2020

Dziesmas iedzied Iecavas bērnu folkloras kopa “Tarkšķi”. (Ieraksts Rīgā 2020.g.februārī). Profesionāls datorgrafiķis veido karaoke variantu ar subtitriem (Izveide Rīgā 2020. g. martā) Youtube klipa komentāros ievietoti filologa veidoti valodiskie skaidrojumi – (Izveide Rīgā 2020. g. martā) Animācijas filmas veido dažādi mākslinieki atšķirīgās tehnikās – gan zīmējot ar roku (un skenējot zīmējumus), gan izmantojot datorprogrammu vai stop-motion animāciju, fotografējot atsevišķus tēlus un zīmējumus. Iesaistīti arī Rīgas mākslas skolu audzēkņi, nodrošinot jauno mākslinieku profesionālās izaugsmes iespējas ar sabiedrībai noderīga darba veidošanu, kura pamatos ir latviskās identitātes veidošana. (Izveide Latvijā 2020. g. marts - novembris) Šā gada projekta posmā tiek veidotas šo dziesmu animācijas filmas: Aijā, žūžū, lāča bērni; Dievs nolaida bumbul’ zemē; Maza, maza meitenīte; Mēs bijām(i) trīs māsiņas; Kumeliņi, kumeliņi; Kur, pelīte, tu tecēsi?

Lasīt vairāk ...


LF20L03 Monogrāfija “Evalds Dajevskis / 1914-1991”
15.04.2020

Projekta mērķis – sniegt vispusīgu priekšstatu par E.Dajevska ieguldījumu latviešu teātra scenogrāfijā un glezniecībā. Pētnieciskā darba procesā iegūta plaša informācija par nozīmīgu mākslinieka darbības laiku Vācijā (1944-1950) - Mērbekas latviešu teātra vēsture, mākslinieka darbība ASV (1951-1991) – latviešu kultūra mijiedarbībā ar citām kultūrām. Mērķ auditorija - pētījums paredzēts plašākajam interesentu lokam. Scenogrāfijas vēstures pētniekiem, mākslas vēstures studentiem un visiem, kas interesējās par starpkultūru sakaru vēsturi un integrāciju laikā pēc Otrā Pasaules kara. Scenogrāfijas cienītājiem sākot no interesentiem līdz nopietniem mākslas kolekcionāriem un galeristiem. It seviski Evalda Dajevska sniegums latviešu imigrantu mākslas kultūras dzīvei Ziemeļ Amerikā. Grāmatas iekārtojums - vizuāli pievilcīgs, daudz mākslinieka darbu ilustrāciju un fotogrāfiju sniedzot priekšstatu par E.Dajevska īpašo sniegumu scenogrāfijā un glezniecībā.

Lasīt vairāk ...


LF20L04 Spēlfilma “Janvāris” (režisors Viesturs Kairišs)
15.04.2020

Projekta mērķi: 1991. gads ir Latvijas vēstures pagrieziena vai vēsturiskā paātrinājuma gads, kad notikumi sablīvējās vienuviet. Atmiņas par šiem notikumiem tiešā vai pārmantotā veidā ir katram Latvijas iedzīvotājam. Režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris” runās par vēstures pagrieziena punktu, cilvēciskām izvēlēm un emocijām pārmaiņu laikā. Filmas varoņi būs jaunieši barikāžu notikumu vidū, kuriem filmas “Janvāris” stāsts radīs iespēju identificēties ar savu vecāku paaudzi. Filma tiek veidota dažāda vecuma auditorijām un paaudzēm, kurām ir tieša vai pastarpināta pieredze attiecībā uz 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem. Vēsturiskais notikums, kurā būs balstīts filmas stāsts, ir viens no būtiskākajiem, ja ne pats būtiskākais, Latvijas līdzdalības stāsts jaunāko laiku vēsturē. 2021. gadā, kad plānota filmas pirmizrāde apritēs 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm.

Lasīt vairāk ...


LF20L05 Pēc Otrā pasaules kara latviešu trimdas tematika Nacionālās en-ciklopēdijas šķirkļos
15.04.2020

Projekta mērķi: Šī projekta mērķis ir iegūt atbalstu autoratlīdzību segšanai pasūtāmajiem šķirkļiem par trimdas tematiku. Nacionālā enciklopēdija ir strauji augošs, uzticams zināšanu resurss, ko rada latviešu akadēmiskie spēki par visdažādākajiem jautājumiem. 2019. gadā, neilgi pēc enciklopēdijas interneta versijas atvēršanas, tā lasītāju skaits ievērojami palielinājās ik mēnesi, 2019. gadā pārsniedzot 220 000 unikālu lietotāju (users). Lai gan lietotāju lielākā daļa ir Latvijā, vērā ņemams lasītāju skaits atrodams ārzemēs, īpaši ASV un Lielbritānijā. Enciklopēdijas mērķis ir nodrošināt latviski lasošo auditoriju ar kvalitatītu informāciju par visdažādākajām temām, bet šī projekta ietvaros mēs gribam palīdzēt likt akcentu arī uz trimdas vēsturi un kultūru, tā padarot kvalitatīvas zināšanas par viegli un bez maksas pieejamas gan dators, gan viedtālruņos ik vienam.

Lasīt vairāk ...


LF20L08 Folkbaleta deju izrāde "Dzīvības avots"
15.04.2020

Projekta mērķauditorija ir visi augstas mākslinieciskās kvalitātes kultūras interesenti neatkarīgi no lokācijas. Tiešie ieguvēji: - interesenti, dejas mākslas cienītāji, - tie, kuriem nebūs iespēju skatīt koncertu klātienē, varēs baudīt tā videoierakstu, cerams, tiešsaistē. - skatītāji ārpus Latvijas robežām videoierakstā. Netiešie ieguvēji : - kultūras jomas pārstāvji, kuri iedvesmojas turpmākajai jaunradei.

Lasīt vairāk ...


LF20L12 Jettes cimdu grāmata
15.04.2020

Projekta mērķi: Projekta mērķis ir sagatavot drukāšanai un izdot izcilās adītājas un domātājas Jettes Užānes cimdu rakstu un cimdu stāstu grāmatu. Grāmatā tiks apkopoti Jettes Užānes adītie latviešu etnogrāfiskie cimdu pāri un tie cimdi, kas ir Jettes jaunrade –cimdi, kas ir adīti kā mini gobelēni. Grāmatā būs redzami cimdi fotogrāfijās, tiks pievienoti cimdu tehniskie zīmējumi un apraksti, lai adītāji varētu tos atkārtot un paši izadīt, katram cimdam būs pievienots stāsts, kas padarīs šo grāmatu īpašu un neatkārtojamu. Grāmata būs unikāla liecība latviešu cimdu rakstu attīstībai un jaunrades procesam, kā arī orģināla, Latvijā radīta cimdu rakstu grāmata, kas potenciāli varētu kļūt par nozīmīgu Latvijas lietišķās mākslas vēstnieku ārvalstīs. Projekta mērķauditorija ir plaša – pirmkārt jau tautieši visā pasaulē, rokdarbnieki, adītāji, Jettes Užānes daiļrades cienītāji un tie, kas Jetti ir iemīlējuši caur grāmatu “Jettes Dienu Grāmata” un laikmetīgās dejas izrādi par Jettes dzīvi “Kā man gribas iet…

Lasīt vairāk ...


LF20L13 Dokumentālās filmas IZLAUŠANĀS (K. Raudive) uzņemšans 2. posms un pabeigšana
15.04.2020

Projekta mērķi: Projekta mērķis ir izveidot dokumentālu filmu IZLAUŠANĀS par K. Raudivi. Radošā grupa – scenārists un režisors A.Mizišs, producents un scenārists B.Aščuks, operators A.Verhoustinskis, skaņu operators A.Riekstiņš, skaņu režisors un komponists Ģ.Bišs. Filmas vizuālo rindu veidos sarunas ar Raudives laika biedriem un cilvēkiem, kurus viņa pētījumi un filozofiskie uzskati ietekmē vēl mūsdienās. Raudives klātbūtni filmā iemiesos viens no viņa lenšu magnetofoniem, kuram būs ne tikai priekšmetiska, bet arī saturiska loma, kas caurvīs filmas dramaturģiju. Izmantosim datorgrafikas apvienojums ar arhīvu materiāliem, spēli ar tekstu un simboliem, kas būs veidotas, kā daudzslāņaina vizuālā informācija un gaistoša robežšķirtne starp divām pasaulēm... To uzdevums būs aizpildīt vizuāli iztrūkstošos faktus un dokumentāli neeksistējošās liecības Raudives dzīvē. Filmas uzņemšanu atbalsta NKC un VKKF. No Latviešu fonda lūdzam atbalstīt dažus darbus pēcapstrādes posmā.

Lasīt vairāk ...


LF20L14 Tā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties
15.04.2020

Projekta mērķis ir veicināt tradicionālā kultūras mantojuma izpratni, vienlaicīgi aktualizējot Kārļa Skalbes nozīmi kā latviešu literatūrā, tā Latvijas neatkarības idejas popularizēšanā. Tādējādi tiek sekmēta profesionālās mākslas un jaun-rades procesu attīstība. Tiecamies izveidot kvalitatīvu, profesionālu kultūras notikumu, kas paredzēts dažādām sabiedrības grupām, kā notikuma vietu uz-sverot reģionu ārpus Rīgas.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2021 (02)2020 (40)2019 (15)2018 (12)2017 (25)2016 (13)2015 (04)