Jaunumi

Jaunumi


   
113311

LF20L04 Spēlfilma “Janvāris” (režisors Viesturs Kairišs)
15.04.2020


 
Projekta mērķi: 1991. gads ir Latvijas vēstures pagrieziena vai vēsturiskā paātrinājuma gads, kad notikumi sablīvējās vienuviet. Atmiņas par šiem notikumiem tiešā vai pārmantotā veidā ir katram Latvijas iedzīvotājam. Režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris” runās par vēstures pagrieziena punktu, cilvēciskām izvēlēm un emocijām pārmaiņu laikā. Filmas varoņi būs jaunieši barikāžu notikumu vidū, kuriem filmas “Janvāris” stāsts radīs iespēju identificēties ar savu vecāku paaudzi. Filma tiek veidota dažāda vecuma auditorijām un paaudzēm, kurām ir tieša vai pastarpināta pieredze attiecībā uz 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem.  Vēsturiskais notikums, kurā būs balstīts filmas stāsts, ir viens no būtiskākajiem, ja ne pats būtiskākais, Latvijas līdzdalības stāsts jaunāko laiku vēsturē. 2021. gadā, kad plānota filmas pirmizrāde apritēs 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm.

Projekta apraksts: Projektu – spēlfilmas “Janvāris” producēšanu realizē filmu studija Mistrus Media un filmas radošā grupa – režisors, scenārija autors Viesturs Kairišs, filmas māksliniece Ieva Jurjāne un filmas kinooperators Voiteks Starons, kurš projekta realizācijai pievienojies no Polijas filmu studijas Staron Film. 

Filmas “Janvāris” galvenais varonis ir astoņpadsmitgadīgais Jazis, kuram 1991. gada ziema Rīgā ir viņa dzīves pavērsiens. Lai gan Latvijas valstiskā neatkarība jau ir atjaunota, valstī vēl aizvien saimnieko Padomju armija, Latvijas neatkarības centieniem pretī stāv Interfronte, Jazi var iesaukt svešās varas militārajā dienestā un nosūtīt karot uz Afganistānu. Kad janvārī padomju speciālie dienesti un militārās vienības mēģina gāzt atjaunoto Latvijas neatkarīgo valdību, un ap valstiski nozīmīgākajiem objektiem ļaudis sāk būvēt barikādes, Jazis nonāk pašā notikumu epicentrā.  Filmas garums: 90 min, plānotā pirmizrāde: 2021. gada rudens.

 

LF finansējums: $10,000.00  (Režisora atlīdzība filmēšanas sagatavošanas posmā: USD 3000, Filmas mākslinieces atlīdzība filmēšanas sagatavošanas posmā, kadrējuma izstrāde, dekorāciju zīmēšana: USD 2000, Kostīmu īre un izgatavošana aktieriem filmēšanai: USD 2000, Scenārija konsultants, dialogu rakstīšana: USD 2000, Rekvizītu īre filmēšanai: USD 1000.)

Projektu piesaka: Inese Boka-Grūbe

 
 
      Atpakaļ