Jaunumi

Jaunumi


   
113308

LF20L12 Jettes cimdu grāmata
15.04.2020


Projekta mērķi:  Projekta mērķis ir sagatavot drukāšanai un izdot izcilās adītājas un domātājas Jettes Užānes cimdu rakstu un cimdu stāstu grāmatu. Grāmatā tiks apkopoti Jettes Užānes adītie latviešu etnogrāfiskie cimdu pāri un tie cimdi, kas ir Jettes jaunrade –cimdi, kas ir adīti kā mini gobelēni. Grāmatā būs redzami cimdi fotogrāfijās, tiks pievienoti cimdu tehniskie zīmējumi un apraksti, lai adītāji varētu tos atkārtot un paši izadīt, katram cimdam būs pievienots stāsts, kas padarīs šo grāmatu īpašu un neatkārtojamu. būs unikāla liecība latviešu cimdu rakstu attīstībai un jaunrades procesam, kā arī orģināla, Latvijā radīta cimdu rakstu grāmata, kas potenciāli varētu kļūt par nozīmīgu Latvijas lietišķās mākslas vēstnieku ārvalstīs.
Projekta mērķauditorija ir plaša – pirmkārt jau tautieši visā pasaulē, rokdarbnieki, adītāji, Jettes Užānes daiļrades cienītāji un tie, kas Jetti ir iemīlējuši caur grāmatu “Jettes Dienu Grāmata” un laikmetīgās dejas izrādi  par Jettes dzīvi “Kā man gribas iet…
 

Projekta apraksts: Biedrība “Cimdu Ceļš”  līdz 2022.gadam gatavojas izdot Jettes Užānes cimdu rakstu un stāstu grāmatu latviešu valodā, vēlāk arī angļu valodā. Grāmatas galvenā iniciatore ir Elīna Apsīte. Viņa arī būs tā, kas rakstīs cimdu stāstus, jo Jettes cimdiem katram ir savs poētisks stāsts, kas vēsta par latviešu dzīvesziņu, tradīcijām un ikdienu. Elīna ir izaugusi pie Jettes un šos stāstus klausījusies no agras bērnības, tagad svarīgi tos apkopot, jo tā ir Latvijas aizejošās laikmeta sagabāšana.  Grāmata tiks izdota sadarbībā ar izdevniecību “Senā Klēts”,  konsultējoties ar Tautas tērpu centra “Senās Klēts” speciālistiem – cimdu adītāju meistariem. Ir iesākts darbs ar Tautas daiļamata meistari Inetu Krastiņu, viņa kā izmēģinājumu ir atšifrējusi piecus Jettes cimdu pārus, veidojusi datoratšifrējumu. Pirmie paraugi ir pievienoti projektam. Ir uzsāktas sarunas ar mākslinieci Daigu Brinkmani, kas izveidoja pirmo grāmatas salikuma skici. Skice ir pievienota projektam. 

LF finansējums: $10,000.00 (Teksta autors, honorārs 3,338 USD
 
      Atpakaļ