Jaunumi

Jaunumi


   
113309

LF20L08 Folkbaleta deju izrāde "Dzīvības avots"
15.04.2020


Projekta mērķauditorija ir visi augstas mākslinieciskās kvalitātes kultūras interesenti neatkarīgi no lokācijas. ieguvēji:
 
- interesenti, dejas mākslas cienītāji, 
- tie, kuriem nebūs iespēju skatīt koncertu klātienē, varēs baudīt tā videoierakstu, cerams, tiešsaistē.
- skatītāji ārpus Latvijas robežām videoierakstā.
Netiešie ieguvēji :
- kultūras jomas pārstāvji, kuri iedvesmojas turpmākajai jaunradei.
 

Projekta apraksts: Deju izrāde “Dzīvības avots” būs skatāma 2020. gada 16. novembrī Latvijas Nacionālajā operā un baletā. 

Iestudējumu veido Latvijā labi zināmi un augsti novērtēti jomas profesionāļi: laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfe un dejotāja Liene Grava, virtuozais mūziķis un komponists Kārlis Auzāns, literatūrzinātniece un scenāriste Lita Silova, režisors un videomākslinieks Roberts Rubīns un scenogrāfs Ivars Noviks. Deju uzveduma stāstu izdejos deju ansambļa “Daiļrade” dejotāji.

Deju uzvedumā īpaša loma ir paredzēta multimediālajai scenogrāfijai, kuru veidos spēcīgās latviešu spēka zīmes un raksti, tostarp, Austras koks, kuram latviešu dzīvē ir īpaša nozīme. Domājot par to, lai vēstījums sasniegtu maksimāli daudz skatītāju gan Latvijā, gan ārzemēs, esam paredzējuši, lai pirmizrāde būtu skatīta arī tiešsaistē.

Izrādes saturiskā vēstījuma centrā būs mūsu senču - baltu sentautu dzīves skatījums un vērtības, latviešu dievības, attiecības viņu un cilvēku starpā, pietāte un cieņa pret dabu. 

Projektu piesaka: Iveta Pētersone - Lazdāne

 

LF finansējums: $8,147.00  (Scenogrāfa, scenogrāfijas materiālu un tiešraides filmēšanas izdevumus - $8,147.00)

 
      Atpakaļ