slidjaunumi


113182

Bieži uzdotie jautājumi par LF
14.08.2020


Bieži uzdotie jautājumi:

Dzīvoju Latvijā – vai drīkstu piedalīties projektu konkursā?

Jā! LF atbalsta projektus visā pasaulē. Vairāk par projektu konkursa noteikumiem šeit.

Tikko iestājos LF – ko darīt tālāk?

Apsveicam!  Kā LF dalībnieks Jūs turpmāk saņemsit LF apkārtrakstus un citu ar LF saistītu informāciju. Jums tagad arī ir balsstiesības, kuras variet izmantot balsojot par projektiem LF projektu konkursā, ka arī gadskārtējā pilnsapulcē, kad ievēl LF Padomes locekļus. Kā LF dalībnieks, Jūs arī varat kandidēt uz LF Padomi vai iesaistīties kādā no LF komisijām. Vairāk par šādām iespējām šeit.

Kā varu ziedot?

Ziedot LF var jebkurš neatkarīgi no tā vai esat LF dalībnieks. Ziedojumus pieņemam elektroniski (PayPal) vai ar čeku no ASV bankām.

Vai ziedojumi LF ir atvelkami no nodokļiem? 

Jā – LF ir ASV reģistrēta 501.c.3 organizācija un ASV nodokļu maksātājiem ziedojumi ir atvelkami.

Kā tiek izlietots mans ziedojums?

Visi ziedojumi LF tiek izmantoti tieši projektu atbalstam.  Balvu fonds gadskārtējam projektu konkursam ir apmēram $55,000. Taču – jo vairāk ziedojumu, jo lielāks kļūs balvu fonds latviešu kultūras atbalstam!

Kā varu iesaistīties LF darbībā?

LF dalībnieki var iesaistīties LF darbībā piedaloties gadskārtējā pilnsapulcē, vai balsošanā par projektu pieteikumiem konkursa ietvaros, vai ari kandidējot uz LF Padomi. 

Vēlos iesaistīties LF darbībā bet nevēlos kandidēt uz padomes amatu. Vai LF darbā varu palīdzēt īslaicīgi?

Protams! LF ir dažādas komisijas, kas pilnveido LF darbību dažādās sfērās.  Komisiju dalībnieki nav ievēlēti – tie ir brīvprātīgi dalībnieki, kuri iesaistās LF darbībā savu iespēju robežās. Pastāv arī iespēja iesaistīties LF darbībā kā LF “palīgs” kādā konkrētā – parasti īslaicīgā – LF iniciatīvā. Par šādām iespējām lūdzām sazināties ar lfpriekssedis@gmail.com.

Agrāk laikam biju LF dalībnieks, bet tagad vairs neatceros. Kā atjaunot dalību LF? Laipni lūdzām atpakaļ LF ģimenē! Lūdzam sazināties ar lfpriekssedis@gmail.com.

Mans bērns nupat absolvēja GVV un saņēma dāvinājumā brīvu dalības gadu LF. Kas mums tagad jādara?

Apsveicam Jūsu bērnu ar GVV absolvēšanu – un priecājāmies par iespēju Jūsu bērnam tuvāk iepazīties ar latviešu kultūras pasākumiem visā pasaulē! Lai aktivizētu GVV absolventa brīvo dalības gadu, lūdzam aizpildīt anketu LF mājas lapā. Par biedru naudas lietām un citiem ar iestāšanos LF saistītiem jautājumiem lūdzam sazināties ar lfpriekssedis@gmail.com.

Mūsu vietējam kultūras/biedrības namam ir novecojusi aparatūra – vai LF atbalsta jaunas aparatūras iegādi?

Saprotam, ka latviešu kopienām Latvijā un citur pasaulē ļoti svarīgi ir uzturēt tos īpašumus, kur notiek kultūras vai izglītības pasākumi. Taču, LF atbalsts tiek virzīts konkrētiem kultūras/izglītības pasākumiem, nevis šādu namu tehniskās infrastruktūras nodrošināšanai. Ja Jums ir padomā kāds konkrēts koncerts/izrāde/pasākums, kam nepieciešams tehniskais nodrošinājums – lūdzam sazināties par iespēju šādu projektu pieteikt konkursam!
      Atpakaļ